Czym kierowałeś się wybierając szkołę średnią?

Gdybym zadała Ci pytanie:
Czym kierowałeś się wybierając szkołę średnią? Kto pomagał Ci w podjęciu tak ważnej decyzji?

Co byś odpowiedział?
Młodzi, ambitni licealiści szczecińskiej II, V i XIII postanowili pomóc swoim młodszym koleżankom i kolegom z gimnazjów i specjalnie dla nich zorganizowali w marcu i kwietniu b.r. bardzo ciekawe wydarzenie. Nowatorskie – ponieważ uczniowie dla uczniów!
„Future compass to 3-dniowe wydarzenie organizowane przez licealistów dla gimazjalistów, które ma za zadanie zachęcić do odważnych decyzji i pomóc w wyborze profilu klasyw szkole średniej. Organizacja tego wydarzenia odbywa się w ramach olimpiady praktycznej Zwolnieni z Teorii”.

Szymon Jędrzejewski – uczeń II LO zadzwonił do mnie i tak ciekawie opowiedział o tej inicjatywie, że bez wahania zgodziłam się przeprowadzić zajęcia z doradztwa zawodowego.


Organizatorzy – Szymon Jędrzejewski, Zuzanna Izydorek, Kacper Kość, Krystian Starczewski, Aleksandra Radziukiewicz, Mateusz Siniło, Michał Lachowicz, profesjonalnie przemyśleli sprawę, czując zapewne, że pojedyncze spotkania mogą nie przynieść spodziewanych efektów.
Zaproponowali gimnazjalistom warsztaty z psychologiem i doradcą zawodowym, rozmowy ze studentami medycyny i biotechnologii, oraz pracownikami Teatru Współczesnego.

Przede wszystkim też, sami przeprowadzili wiele ciekawych rozmów z młodszymi koleżankami i kolegami, dzieląc się wrażeniami i odczuciami ze swoich szkół. Opowiedzieli też o metodach efektywnej nauki, z których korzystają i uważają za skuteczne.
Uczniowie, z którymi miałam przyjemność prowadzić zajęcia byli bardzo zadowoleni z udziału w Future compass, podkreślając, że zdecydowanie pomoże im to w wyborze szkoły średniej.
W całym wydarzeniu wzięły udział 3 szkoły gimnazjalne: 42, 46 oraz Towarzystwa Salezjańskiego, co daje sumę ponad 130 uczestników.
Serdecznie gratuluję Organizatorom pomysłu i dziękuję za zaproszenie do tak ciekawej inicjatywy.